23.05.2024 - İğneada – Gezi & Tanıtım Rehberiniz

Karadeniz’in En Güzel Ormanlarından Biri: İğneada Ormanları

Karadeniz’in En Güzel Ormanlarından Biri: İğneada Ormanları

İğneada Ormanları, Türkiye’nin Karadeniz sahilinde, Kırklareli ilinin Demirköy ilçesi sınırları içinde yer alan bir milli parktır. Yaklaşık 3155 hektarlık bir alanı kapsayan bu ormanlık alan, ülkenin en büyük ikinci kumul sistemi olan Istranca Dağları’nın kıyısında yer alır ve Karadeniz kıyısındaki en güzel ormanlık alanlardan biridir.

İğneada Ormanları, farklı ağaç türleri ve bitki örtüsü ile zengin bir biyolojik çeşitliliğe sahiptir. Bölgede yer alan doğal göller, sulak alanlar ve nehirler, yaban hayatı için önemli bir habitat oluşturur. Ormanlık alanın içinde yer alan ve ayrı bir koruma statüsüne sahip olan Longoz Ormanları ise Karadeniz bölgesinin en önemli sulak alan ekosistemlerinden biridir.

İğneada Ormanları, doğal güzellikleri, yaban hayatı, trekking, yürüyüş, bisiklet ve su sporları gibi aktiviteler için ideal bir yerdir. Ayrıca, kampçılık, piknik, doğa yürüyüşü ve kuş gözlemi gibi faaliyetler de burada yapılabilir.

Türkiye’nin Karadeniz sahilindeki İğneada Ormanları, doğal güzellikleri ve biyolojik çeşitliliği ile keşfedilmesi gereken nadir yerlerden biridir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sohbete Başla
WhatsApp Destek
WhatsApp' dan Bize Ulaşın Size Yardımcı Olalım