02.06.2023 - İğneada – Gezi & Tanıtım Rehberiniz

İğneada’dan ne alınır?

İğneada’dan ne alınır?

İğneada, Kırklareli’nin en güzel tatil beldelerinden biridir ve burada alabileceğiniz birçok şey vardır. İğneada’dan dönmeden kendiniz ve sevdikleriniz için alacağınız hatıra ve hediyelik ürünler şüphesiz yörenin doğal ürünleri olacaktır. Bazı önerilerimiz şunlardır:

  1. Her şeyden önce mutlaka orman balı almanızı tavsiye ediyoruz. Her balın iç rahatlığıyla yenemediği ve bal tüketimi kaynaklı birçok sağlık probleminin çıktığı bugünlerde İğneada balını güvenerek tüketebilirsiniz.
  2. İğneada’nın yöresel olarak en önemli ikinci lezzeti çilektir. Mutlaka organik Demirköy çileği ve reçelinden yemeli ve evinize götürmelisiniz. Demirköy çileğinden yapılan reçeli tattıktan sonra başka bir çilek reçelini beğenmeyeceğinizi söyleyebiliriz.
  3. İğneada’ya, Istranca Dağları’na, doğa harikası manzarası ve göllerine dair birçok hatıra eşyasını da beldedeki market ve bakkallardan bulmanız mümkündür. Hatıra olarak incik boncuk, takı, seramik ürünler, çerçeve, buzdolabı magneti satın alabilirsiniz.
  4. Bağlarıyla meşhur Trakya’nın üzümünden ve bu üzümden yapılan şaraptan satın alabilirsiniz. Ayrıca yine bu üzümlerden elde edilen alkolsüz içecek hardaliyeden de evinize götürebilirsiniz.

Şehir hayatından kaçtığınız birkaç gün içinde İğneada’da yiyeceğiniz doğal ürünler hem bedeninize hem ruhunuza iyi gelecek. İğneada’da her cumartesi pazar kurulduğunu ve hafta sonu tatili için gittiğiniz takdirde bu pazardan yine yöresel ve tamamıyla doğal ürünlerden satın alabileceğinizi unutmayınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sohbete Başla
WhatsApp Destek
WhatsApp' dan Bize Ulaşın Size Yardımcı Olalım