23.05.2024 - İğneada – Gezi & Tanıtım Rehberiniz

İğneada Şehir İçi Ulaşım

İğneada Şehir İçi Ulaşım

İğneada Belde İçi Ulaşım

Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı olan İğneada’da belde içi ulaşım minibüslerle sağlanır. Dilerseniz taksileri de kullanabilirsiniz. Yollar jandarma kontrolündedir ve oldukça güvenlidir. Yine de eğer Kırklareli şehir merkezinde bir gününüzü geçirirseniz İğneada’ya gece çok geç olmadan dönmenizi tavsiye ederiz.

İğneada dağlık ve çok küçük bir alanda bulunduğu için gelişmiş ulaşım ağına sahip değildir. Özel aracınızla İğneada’ya gittiğiniz takdirde bazı doğal alanlara otomobille ulaşmak kolay olmayacaktır ancak ATV aracı kiralamanız mümkündür. ATV ile çok rahat bir şekilde İğneada’daki ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. İğneada’daki keşif gezileriniz için elbette en iyi yöntem yaya kalmaktır. Yürüyerek dilediğiniz yere gidebilir, tırmanabilir, beldeyi hakkını vererek keşfedersiniz. Doğayla baş başa kalacağınız en özel anlarda yaya olmanız sayesinde dilediğiniz gibi manzara fotoğraflayabilir ve kamp kurabilirsiniz.

İğneada’nın kamp kurmaya müsait noktalarında izcileri görebilirsiniz. İğneada’da orman yürüyüşü yapmak istiyor fakat yaya olarak kaybolmaktan çekiniyorsanız ormanları ve İğneada’nın diğer önemli noktalarını bir rehber eşliğinde gezmeniz mümkündür. Böylece yürüyüş sırasında hem kaybolmaz hem de rehberden belde hakkında çok daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Orman yürüyüşünüz boyunca duraklayacağınız veya kamp kuracağınız her kamp alanında tuvalet ve sıcak su ihtiyacının karşılanmadığını hatırlatmak isteriz. Kamp yapmayı planlıyor fakat açık alanda uyumak istemiyorsanız karavan kiralayabilirsiniz. İğneada’daki kamp alanlarına da karavanla ulaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Sohbete Başla
WhatsApp Destek
WhatsApp' dan Bize Ulaşın Size Yardımcı Olalım